Wiadomość wysłana.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości. Skontaktujemy się najszybciej jak to będzie możliwe. Jeżeli z jakiegoś powodu nie otrzymano od Nas odpowiedzi, proszę sprawdzić spam lub skontatktować się z nami poprzez social media.

Muzyka
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
reCaptcha jest wymagana!
Zapisz się

Muzykoterapia

Muzyka

Muzykoterapia to dziedzina interdyscyplinarna, która znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób oraz psychoterapii. Leczenie muzyką opiera się także na technikach relaksacyjnych i właśnie z relaksem kojarzy się najczęściej. Co prawda muzyka bez wątpienia odpręża, wycisza i poprawia nastrój, ale ze względu na szerokie spektrum możliwości przynosi również wiele innych korzyści zdrowotnych! Muzykoterapia znajduje zastosowanie w psychoterapii, gdzie coraz częściej wykorzystuje się muzykę lub elementy muzyczne (nawet pojedynczy dźwięk): rytm, melodię i barwę dźwięku, w celu poprawy stanu pacjenta.

Medal Icon

Leczenie muzyką

Głównymi formami leczenia muzyką jest forma receptywna i forma aktywna.

Medal Icon

Muzykoterapia receptywna

opiera się na odbieraniu dźwięków zestawionych przez terapeutę w taki sposób, aby skłonić pacjenta do zastanowienia się nad własnymi emocjami.

Medal Icon

Muzykoterapia psychoterapeutyczna

w dużej mierze dotyczy technik projekcyjnych, opartych na mechanizmie percepcji muzyki. Za pośrednictwem muzyki i dźwięku mają one nakierować pacjenta na dany problem.

Medal Icon

Muzykoterapia aktywna

bazuje na czynnościach takich jak śpiew i gra na instrumentach. Twórcze i kreatywne działanie ma pobudzić pacjenta do wyrażenia swoich emocji właśnie poprzez muzykę.

Muzyka

Terapia muzyką

to metoda wspomagająca leczenie ciała i duszy. I choć kuracja dźwiękami znana jest już od starożytności, muzykoterapia wciąż zyskuje na popularności. Terapia muzyką to korespondencja między psychiką a ciałem, mająca na celu uzyskanie równowagi pomiędzy nimi.

Terapia muzyką
Offer Bottom Image