Wiadomość wysłana.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości. Skontaktujemy się najszybciej jak to będzie możliwe. Jeżeli z jakiegoś powodu nie otrzymano od Nas odpowiedzi, proszę sprawdzić spam lub skontatktować się z nami poprzez social media.

Szybkie czytanie
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
reCaptcha jest wymagana!
Zapisz się

Kurs szybkiego czytania dla dzieci

Szybkie czytanie

Polega na postrzeganiu całych grup wyrazów w jak najszybszym tempie. Osoby, które osiągają bardzo wysoką szybkość czytania i radzą sobie z postrzeganiem kilku tysięcy słów na minutę, czytają często nie linijkami a całymi akapitami. Szybkie czytanie jest jednak zajęciem pozbawionym sensu, gdy nie towarzyszy mu zrozumienie treści. Świadoma analiza jest kluczowa w szybkim czytaniu.

Medal Icon

Piramida

Piramida to grupa ćwiczeń na poszerzenie pola widzenia, polegająca na ćwiczeniu sprawności Twoich oczu. Opiera się na założeniu, że im większy obszar tekstu możesz objąć wzrokiem, tym bardziej zmniejszy się liczba fiksacji.

Medal Icon

Grupowanie

Grupowanie wyrazów polega na zbieraniu kilku wyrazów w jeden ciąg i czytanie ich grupami.

Medal Icon

Kwadraty

Kwadraty to ćwiczenie mające na celu zwiększenia nie tylko pola widzenia ale i polepszenie koncentracji. Jest podobne do Piramidy, ale opiera się na założeniu, że do naszej świadomości docierają nawet te informacje, na których nie skupiamy się bezpośrednio.

Medal Icon

Rozeznanie

Rozeznanie to ćwiczenie, które można wykonywać gdziekolwiek, mając pod ręką dowolny tekst. Polega na patrzeniu na środek strony i wyszukiwaniu informacji “kątem oka”!

Jak opanować szybkie czytanie?

Szybkie czytanie jak każda inna umiejętność jest możliwa do opanowania poprzez systematyczną naukę i ćwiczenia. Nawet jeśli teraz prędkość z jaką czytasz to mniej niż 150 słów na minutę, możesz to bardzo szybko zmienić wykorzystując odpowiednie techniki i metody. Nie ważne czy chcesz pozostać kompetentnym w swojej dziedzinie, nauczyć się czegoś nowego, a może tylko przyspieszyć przyswajanie nudnych lektur, umiejętność szybkiego czytania jest teraz na wagę złota. Dobrym sposobem jest skorzystanie z kursu szybkiego czytania, który poprowadzi Cię przez wszystkie etapy nauki.

Jak opanować szybkie czytanie?
Offer Bottom Image