Wiadomość wysłana.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości. Skontaktujemy się najszybciej jak to będzie możliwe. Jeżeli z jakiegoś powodu nie otrzymano od Nas odpowiedzi, proszę sprawdzić spam lub skontatktować się z nami poprzez social media.

Logopedia
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
Błąd! To pole jest wymagane.
reCaptcha jest wymagana!
Zapisz się

Logopedia to dyscyplina zajmująca się wadami wymowy

Logopeda

pomaga zapobiegać pojawieniu się wad wymowy poprzez stymulację jej rozwoju, a jeżeli pojawiają się niepokojące sygnały, diagnozuje i usuwa te wady. Mniej znanym zakresem jej działalności jest praca z dziećmi dwujęzycznymi, dyslektycznymi, niedosłyszącymi czy jąkającymi się, a także dziećmi autystycznymi oraz z zespołem Aspergera. Trudności w komunikacji językowej utrudniają rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka. Dlatego warto przyjść do logopedy już wtedy, gdy np. niemowlęta mają problemy z ssaniem czy jedzeniem z łyżeczki, które mogą wynikać z nieprawidłowości w budowie aparatu mowy.

Medal Icon

Diagnoza rozwoju mowy

Działania logopedyczne oceniające poziom rozwoju mowy, komunikacji dziecka oraz innych funkcji, które są wymagane do prawidłowego rozwoju mowy.

Medal Icon

Współpraca z ortodontą

Terapia logopedyczna ułatwia leczenie ortodontyczne, może skracać czas jego trwania i jest pomocna w zapobieganiu nawrotom wady zgryzu.

Medal Icon

Stymulacja i zapobieganie wadom wymowy

Mowa jest środkiem porozumiewania się ludzi, a jej zaburzenia prowadzą do osobistego dramatu. Już w wieku płodowym, istnieje ryzyko uszkodzenia układu nerwowego, odpowiedzialnego za poprawną mowę. Wczesne wykrycie nieprawidłowości jest wstanie skorygować lub wyeliminować powstałą wadę.

Medal Icon

Praca z dziećmi dwujęzycznymi

Znalezienie przyczyny problemów zaburzenia mowy, wynikających z trudności nauki danego języka czy też trudności wyboru języka wiodacego.

Medal Icon

Zaburzenia płynności mowy (jąkanie)

Sytuacja, w której nie jesteśmy wstanie płynnie mówić. Wszelkie napięcia i nieprawidłowości, powoduja, że nasz aparat mowy zaczyna się jąkać.

Medal Icon

Wielospecjalistyczne wsparcie zaburzeń mowy u dzieci ze spektrum autyzmu.

Z badań wynika, że dzieci ze spektrum autyzmu nie rozwijają funkcji mowy. Istotnie jest objęcie ich odpowiednim wsparciem logopedycznym w celu poprawy zaburzeń mowy. Odpowiednia i wcześnie zaczęta terapia ogólnie rozwojowa, korzystnie wpłynie na rozwój dziecka.

Indywidualne podejście, sprawdzone metody

Logopedia

Rodziców dzieci przedszkolnych zachęcamy do wizyty, gdy ich pociechy mówią mało lub niewyraźnie. Oczywiście wczesna diagnoza umożliwia szybsze i skuteczniejsze wyleczenie. A jeżeli okaże się, że nasze obawy były przedwczesne, niewiele tracimy. Dzieci chętnie uczęszczają na ciekawie prowadzone zajęcia logopedyczne, a zaangażowanie rodziców i krótkie ćwiczenia w domu powodują, że praca na lini dziecko-rodzic-logopeda z czasem przynosi widoczne efekty.

Logopedia
Offer Bottom Image

Telefon w sprawie logopedii ->