wsparcie
-Psychologia Logopedia -Rehabilitacja i fizjoterapia -Integracja sensoryczna -Wczesne wspomaganie rozwoju -Elektrostymulacja w logopedii -Obiady na wynos -Trening umiejętności społecznych (TUS)Logopedia to dyscyplina zajmująca się wadami wymowy
Logopeda
pomaga zapobiegać pojawieniu się wad wymowy poprzez stymulację jej rozwoju, a jeżeli pojawiają się niepokojące sygnały, diagnozuje i usuwa te wady. Mniej znanym zakresem jej działalności jest praca z dziećmi dwujęzycznymi, dyslektycznymi, niedosłyszącymi czy jąkającymi się, a także dziećmi autystycznymi oraz z zespołem Aspergera. Trudności w komunikacji językowej utrudniają rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka. Dlatego warto przyjść do logopedy już wtedy, gdy np. niemowlęta mają problemy z ssaniem czy jedzeniem z łyżeczki, które mogą wynikać z nieprawidłowości w budowie aparatu mowy.
Diagnoza rozwoju mowy
Działania logopedyczne oceniające poziom rozwoju mowy, komunikacji dziecka oraz innych funkcji, które są wymagane do prawidłowego rozwoju mowy.
Współpraca z ortodontą
Terapia logopedyczna ułatwia leczenie ortodontyczne, może skracać czas jego trwania i jest pomocna w zapobieganiu nawrotom wady zgryzu.
Stymulacja i zapobieganie wadom wymowy
Mowa jest środkiem porozumiewania się ludzi, a jej zaburzenia prowadzą do osobistego dramatu. Już w wieku płodowym, istnieje ryzyko uszkodzenia układu nerwowego, odpowiedzialnego za poprawną mowę. Wczesne wykrycie nieprawidłowości jest wstanie skorygować lub wyeliminować powstałą wadę.
Praca z dziećmi dwujęzycznymi
Znalezienie przyczyny problemów zaburzenia mowy, wynikających z trudności nauki danego języka czy też trudności wyboru języka wiodacego.
Zaburzenia płynności mowy (jąkanie)
Sytuacja, w której nie jesteśmy wstanie płynnie mówić. Wszelkie napięcia i nieprawidłowości, powoduja, że nasz aparat mowy zaczyna się jąkać.
Wielospecjalistyczne wsparcie zaburzeń mowy u dzieci ze spektrum autyzmu.
Z badań wynika, że dzieci ze spektrum autyzmu nie rozwijają funkcji mowy. Istotnie jest objęcie ich odpowiednim wsparciem logopedycznym w celu poprawy zaburzeń mowy. Odpowiednia i wcześnie zaczęta terapia ogólnie rozwojowa, korzystnie wpłynie na rozwój dziecka.
Indywidualne podejście, sprawdzone metody
Logopedia
Rodziców dzieci przedszkolnych zachęcamy do wizyty, gdy ich pociechy mówią mało lub niewyraźnie. Oczywiście wczesna diagnoza umożliwia szybsze i skuteczniejsze wyleczenie. A jeżeli okaże się, że nasze obawy były przedwczesne, niewiele tracimy. Dzieci chętnie uczęszczają na ciekawie prowadzone zajęcia logopedyczne, a zaangażowanie rodziców i krótkie ćwiczenia w domu powodują, że praca na lini dziecko-rodzic-logopeda z czasem przynosi widoczne efekty.